Wolna Strefa

IX Parafialny Festyn Rodzinny w Zagnańsku pod hasłem "Drogi wolności wiodły przez Zagnańsk"

Opublikowano: 02.10.2018

W niedzielę 02.09.2018r. w parafii pw. św. Rozalii i św. Marcina odbył się IX Parafialny Festyn Rodzinny pod hasłem „Drogi wolności wiodły przez Zagnańsk”, który zbiegł się z odpustem. W południe odprawiona została Msza Święta wraz z procesją, której przewodniczył i Słowo Boże ogłosił O. Tomasz Mular. Po mszy nastąpiło otwarcie festynu przez proboszcza parafii ks. dr Andrzeja Drapały, księdza Janusza oraz O. Tomasza Mulara i rozpoczął się od historycznego przedstawienia słowno-muzycznego przygotowanego przez dzieci i młodzieży szkół.

Z bardzo bogatym programem wystąpili podopieczni „Wolnych Stref”. Zaprezentowali występy taneczno-akrobatyczne, wokalno-instrumentalne oraz kabaretowe z klubów WS Przededworze, WS Janina, WS Szczaworyż, WS Kostomłoty, WS Busko Zdrój, WS Grzymałków, WS Żeromski, WS Celiny, WS Orla, WS Oboźna, WS Stok oraz WS Zagnańsk. Dodatkową atrakcją był zorganizowany i przeprowadzony przez WS Karczówkowska rodzinny konkurs historyczny. Został zaprezentowany również miejscowy folklor, zespół ludowy Jaworzanki, przedstawienie m.in. weselne oczepiny oraz ludową muzykę, tańce i przyśpiewki. Nie zabrakło także mocnego uderzenia w wykonaniu zespołu „Bloody Lord” WS Naruszewicza. A pod sceną zorganizowano warsztaty Hand made ,pokaz wybijania monet i zabawę z Trombitą, w namiocie w „Wolna Strefa” dla najmłodszych przygotowała takie atrakcje jak: malowanie obrazu, kotyliony, banki mydlane ,tunel animacyjne, wianki z żywych kwiatków, loteria, malowanie słoików metoda decoupage, wplatanie warkoczyków i inne.
Podczas festynu rodzinnego w Zagnańsku stoisko kulinarne zadbało o podniebienie naszych uczestników można było skosztować bigosu, pierogów, ciast a także potraw z grilla. Panie z Klubu seniora "OdNova" z Kostomłotów przygotowały pyszne, domowe wypieki którymi każdy z przybyłych na festyn miał się możliwość poczęstować.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W FESTYNIE

Występy naszych utalentowanych
klubowiczów:)


Na festynie można było spróbować swych sił
w grze "Memory" , która doskonale ćwiczy
pamięć i koncentracje:)

Nie jest łatwo poruszać się na jednych nartach
we dwójkę ale dla chcącego nie ma nic trudnego:)