Wolna Strefa

Spotkanie z pisarzem

Opublikowano: 24.10.2018

W naszym klubie gościliśmy mieszkańca lokalnej społeczności z Zagnańska Pana Andrzeja Piskulaka . Jest on dziennikarzem, publicystą i pisarzem, laureatem wielu nagród , wyróżnień oraz odznaczeń m.in. Złotego Krzyża Zasługi. W dorobku literackim Pana Piskulaka jest między innymi siedem tomików zawierających kilkaset wierszy i jedna powieść. Współpracował z licznymi ogólnopolskimi i lokalnymi gazetami a także jest współautorem kilku publikacji książkowych.
W zajmujący i bardzo obrazowy sposób przedstawił licznie przybyłym na spotkanie klubowiczom swoją pracę, która jest także jego pasją wprowadził w tajniki sztuki literackiej oraz opowiedział co skłoniło go do wyboru takiego zawodu. Młodzież słuchała tego z dużym zainteresowaniem o czym świadczyły liczne pytania kierowane do naszego gościa. Pisarz wyjaśnił m.in. technikę pisania wierszy, znaczenie pewnych trudnych wyrazów. Opowiedział także na czym polega praca dziennikarza, przedstawił różne ciekawostki z nią związane. Nakreślił sylwetki znanych polskich pisarzy. Opowiedział o swoich wizytach w muzeach i o okolicznościach powstania „Hymnu na okoliczność Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Diecezji Kieleckiej” oraz Hymnu Zespołu SP nr2, Przedszkola i Gimnazjum im. St. Staszica w Zagnańsku oraz o technice ich tworzenia.
Czas przeznaczony na spotkanie z Panem Andrzejem upłynął błyskawicznie i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie gościem w naszym klubie.