Wolna Strefa

I znów przyszedł maj

Opublikowano: 25.05.2020

Czekamy na otwarcie Klubu

 

Świat się zazielenił, pachnie bzem, jabłonie obsypane kwiatami, azalie niecierpliwie różowieją. A nasz klub? Ciągle Was wypatruje swoimi wypucowanymi, lśniącymi oknami - jeszcze uśpiony, cichy i pusty, ale już gotowy do startu. Niecierpliwie czekamy na dzień otwarcia.

 

 

Wszystkim Mamom dedykujemy piosenkę „Arki Noego”:

 

Ta piosenka jest dla mamy,

Nasze mamy uwielbiamy

Najwspanialsze są na świecie

Dobrze o tym wszyscy wiecie.

Ta piosenka jest o mamie

W Polsce, Indiach i Wietnamie

Cały świat mamusie kocha

Azja oraz Europa.

posłuchaj https://www.facebook.com/wolnastrefa.zagnansk.9

 

W naszym plastycznym, facebookowym kąciku pani Małgosi czeka na Was propozycja własnoręcznie wykonanego upominku.

 


 

zobacz: https://www.facebook.com/wolnastrefa.zagnansk.9
 

100 lat temu, 15 maja 1920 roku, urodził się w Wadowicach Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II – święty Kościoła katolickiego, filozof, poeta, dramaturg. Wielki Polak.


 


 

Na naszej stronie FB rozpoczęliśmy mini cykl opowiadań „Czytadła i czytadełka”. Jest tu miejsce na opowiadania wszystkich, którzy zaglądają na strony „Wolnej Strefy”. Zaczynamy bajko-opowiastką „O oszustwach, kłamstwach i tajemnicach... dużych ludzi” – wspomnieniem pewnego wesołego, lutowego popołudnia, pod koniec ferii zimowych. Na zewnątrz było trochę ponuro i raczej zimno, a w  naszej starej organistówce wesoło trzaskały polana w kominku. Klubowicze z Zagnańska prezentowali swoje talenty… na scenie i poza sceną. Ania śpiewała, Julka tańczyła, Kuba grał, Piotr wprost obezwładniał perkusję. Wiktor wyczarowywał nuggetsy. A Damian? Wiadomo, Damian zarządzał. Może wybaczą nam wszyscy, których nie sposób tutaj wymienić. Panie też coś musiały zaprezentować, co przy tak silnej konkurencji łatwe wcale nie było. Kto był ten pamięta, kto nie był nie widział, nie słyszał… może dzisiaj żałuje. Jedna z pań śpiewała, inna coś tam napisała, coś przeczytała… coś na pożegnanie i powitanie, coś dla dużych i małych.


O OSZUSTWACH, KŁAMSTWACH

I TAJEMNICACH… DUŻYCH LUDZI.

Kot Zbrodniarz przeciągał się leniwie, kiedy do pokoju wtargnęła czarna torpeda – rozbrykana rottweilerka Tola. Tola znana była w okolicy z tego, że lubiła bawić się kotami w sposób, który zdecydowanie im nie odpowiadał. Zbrodniarz nastroszył się i przemienił w mgnieniu oka w rudą szczotkę. Szczotka syczała, warczała i tupała. Zaskoczona Tola zatrzymała się na chwilę, ale nie nie wiadomo jak by się to skończyło, gdyby nie babcia Wandzia z kraciastą ścierką…

czytaj dalej: https://www.facebook.com/wolnastrefa.zagnansk.9
Przypominamy o konkursie literackim. Termin składania prac do 15 czerwca. Informacje na stronie

http://zagnansk.wolnastrefa.pl/index.php?id=1058&tx_ttnews[tt_news]=8447&cHash=4d8a368265ec55aa3c18be20a917450d

lub https://www.facebook.com/wolnastrefa.zagnansk.9