Wolna Strefa

POZNAJ SIEBIE

Opublikowano: 30.03.2021

Zajęcia profilaktyczne oraz psychologiczne :)

Poznanie siebie oraz swoich predyspozycji zawodowych
Na stoł "wjechał" test HOLLANDA :)

Najwięcej typów to: społeczny i artystyczny.

1. Typ realistyczny (R)

Lubisz działać i rozwiązywaćżne problemy, a do tego dobrze się czujesz pracując fizycznie. Uważasz się za osobę praktyczną, która posiada zdolności manualne. Rozwiązujesz więc problemy, ale nie do końca dobrze czujesz się w kontaktach z innymi ludźmi.

2. Typ badawczy (B)

Lubisz analizować jakieś zjawiska, myśli lub uczucia, dążysz do zrozumienia świata. Do tego preferujesz problemy wymagające większego myślenia, oceniania i tworzenia teorii. Jesteś indywidualistą i nie bardzo lubisz kierować innymi ludźmi.

3. Typ artystyczny (A)

Kreatywność to Twoje drugie imię, a do tego cenisz estetykę i piękno. Jesteś wrażliwym intelektualistą, masz bujną wyobraźnie, oczywiście przez co jesteś bardzo twórczy i otwarty na otoczenie, ale przy tym niezależny i unikasz utartych reguł, rutyny.

4. Typ społeczny (S)

Lubisz pracować z ludźmi, w grupie; doradzać (nauczać), wyjaśniać i opiekować się innymi. Do tego jesteś uprzejmy, uczuciowy i życzliwy. Ale z drugiej strony unikasz pracy fizycznej i nie bardzo lubisz zajęcia związane z technologiami lub zajęciami manualnymi.

5. Typ przedsiębiorczy (inicjator I)

Jesteś „człowiekiem sukcesu”, dobrze czujesz się pracując z ludźmi, ale i zarządzając nimi. Lubisz przewodzić, przekonywać innych, a do tego jesteś odważny i chętnie podejmujesz ryzyko. Dążysz do uzyskania władzy, sprawdzasz się jako charyzmatyczny lider.

6. Typ konwencjonalny (tradycjonalista T)

Lubisz porządek, ład, bezpieczeństwo i działasz według ściśle określonych reguł. Pasjonuje Cię praca związana z porządkowaniem danych, rozwiązywaniem problemów o ustalone zasady i procedury. Jesteś sumienny, systematyczny i skuteczny w swoim działaniu.

 

-opisy typów osobowości ze strony https://www.katarzynapluska.pl/6-typow-zawodowych-osobowosci-wg-hollanda-test-hollanda/

 

Kolejnymi zajęciami z którymi zmierzyła sie młodzież już z Panią Olą to "Aktywizacja społeczna" oraz "Poznawanie siebie-wady i zalety"